Veronika Vataman

You are here: Home / Veronika Vataman

Veronika Vataman

Lektor
Veronika Vataman

Príroda je matkou mojej podstaty. Unity je podstatou môjho bytia. Joga je Unity.

V preklade joga alebo unity = jednota, súdržnosť, upustenie od vnímania – ja a moje telo, ja a tí ostatní; a transformácia na vnímanie fyzického a mentálneho bytia, sveta, vesmíru a všetkého, čo je v nich obsiahnuté v jednotnej forme. Tieto hodnoty ma sprevádzajú životom.

Cesta ma previedla rôznymi krajinami a praktikami. Najprv Tai Chi na Bermude, kde sa čisto spirituálny záujem spojil s fyzickou praxou a spoznávaním tela a jeho energii. Zapálila  som sa pre čínsku medicínu, ktorú som chcela ísť študovať. Život ma však odvial inam a ja som s pokorou prijímala, čo ponúkal – kurz čchi-kung v Londýne, kurz maséra a potom do môjho života konečne vstúpila joga. Rokmi som dopĺňala prax kultivovania fyzického a mentálneho bytia a snažila sa ich vniesť do každodenného života. Kurz inštruktora jogy mi to umožnil. V Londýne ZenYoga Teachers Training, Wellbeing and Meditation Teachers Training a na Slovensku som ešte pridala certifikát inštruktora Power jogy.

Som aktívnym členom a dobrovoľníkom Londýnskej Zenovej Sanghy a kontinuálne sa vzdelávam na rôznych workshopoch a pobytoch doma na Slovensku aj v zahraničí.

O skúsenosti a prax sa s vami rada podelím na Joge pre zdraví chrbát, Zenyoge a pri pravidelnej nedeľnej meditácii. Tiež na utorkovej joge v Štrbe.

Každý posledný štvrtok v mesiaci cvičím ako dobrovoľník v Dome Seniorov v Tatranskej Štrbe. Ostatne, dobrovoľníctvo je nesmierne pozitívne naplňujúca aktivita. Hľadám ľudí, ktorí by so mnou raz za čas prišli seniorom spríjemniť chvíle masážou rúk a rozhovorom, počúvaním. Ak vás dobrovoľníctvo oslovuje, oslovte ma, prosím, najbližšie, keď sa stretneme 😊.

Teším sa na vás.

Veronika