Kurz ahtanga joga – od 1. 10. 2020 (10 lekcií)

Kurz ahtanga joga – od 1. 10. 2020 (10 lekcií)

  1. októbra 2020 odštartuje kurz Astanga jogy.

Každý štvrtok vás Peťo prevedie kurzom, v ktorom sa budete mať možnosť zoznámiť hlbšie s veľmi pôvodným  a tradičným jogovým učením nazývaným aj astanga joga.

ASTANGA JOGA: patrí k najstarším systémom / školám jogy a vychádza z pôvodnej filozofie, kde základom praktikovania jogy je práca s dychom, mysľou a telom pričom nám pomáha porozumieť a upriamiť pozornosť na seba samého.  ASTANGA je systém jogy založený na súlade dychu s pohybom pri striedaní pozícií v presne stanovenom slede.

KURZ:

Cieľom kurzu je pochopiť a naučiť sa cvičiť jogu (jogová prax) od úplných základov. Počas kurzu sa naučíme ako samostatne a bezpečne praktizovať yogu a to v súlade s individuálnymi fyzickými možnosťami každého účastníka.


Naučíme sa praktizovať časť „prvej série“ Astanga jogy, precízne a správne dýchať a prepájať pozície, alternatívy pozícií pri fyzických obmedzeniach (zranenia, ohybnosť). Okrem budovania praxe fyzického cvičenia je predmetom kurzu aj základné vysvetlenie prečo sa robia veci tak ako sa robia, aká je za tým logika, metóda, história a tradícia jogy. 

Kurz vhodný pre úplných začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých, ktorí chcú prehĺbiť svoju prax jogy, vyskúšať ucelenejší prístup a pochopiť základné súvislosti a prínosy jogy. 

——————————————

PEŤO:

S jogou som sa prvýkrát stretol približne v roku 2010 v období, keď som cítil zásadnú potrebu urobiť niečo so svojim vtedajší spôsobom života. Joga a záujem o ďalšie východné filozofie začali postupne pozitívne meniť môj prístup k životu. Zásadný krok na mojej jogovej ceste nastal v roku 2016, keď som stretol môjho súčasného hlavného učiteľa Jara Páveka, ktorý ma zoznámil s veľmi tradičným a pôvodným jogovým systémom nazývaným aj Astanga. Od tej doby sa joge venujem veľmi intenzívne a to nielen v rámci fyzického cvičenia ásan, ale snažím sa pochopiť celkovú filozofiu jogy a používať ju v našom zrýchlenom svete. 

Na svojej jogovej ceste sa snažím stále napredovať a pravidelne navštevujem tréningy, workshopy a stretnutia s učiteľmi tradičnej školy jogy, akými sú Jaro Pávek, Manju Jois, Nancy Gilgoff alebo David Williams. Veľa inšpirácie a motivácie beriem aj od svojich žiakov. Na svojich hodinách jogy sa s vami rád podelím o svoje skúsenosti a budem sa snažiť byť vašim sprievodcom na ceste pri hľadaní pokoja, rovnováhy a prítomného okamžiku v našom uponáhľanom živote.

ZAČIATOK KURZU: od 1.10.2020 do 03.12.2020

DEŇ A ČAS: každý štvrtok o 18:30

LEKTOR: Peter Ľupták

MIESTO: Harmony studio, Rázusova 4746 (1.poschodie), Poprad

CENA: 50 €

POČET LEKCIÍ: 10

KONTAKT: info@harmonystudio.sk, 0944 061 656, alebo osobne v Harmony studiu 😊