Kurz Hormonálna jogová terapia 26.-27.september 2020

Kurz Hormonálna jogová terapia 26.-27.september 2020

Hormonálna joga je špeciálne navrhnutá, dynamická séria ásan, pranajámy (dychových cvičení) a tibetských energetických techník, ktoré spolu reaktivujú produkciu hormónov a následne obnovujú hormonálnu rovnováhu, čím sa eliminujú nežiaduce následky nízkych hladín hormónov. Kombináciou dynamických cvičení a dychovou technikou zvanou bhastrika sa aktivujú žľazy s vnútornou sekréciou, ktoré zodpovedajú za produkciu hormónov v tele. Správnym a celostným aktivovaním týchto žliaz sa v tele nastolí hormonálna rovnováha, čo podporuje celkový zdravotný stav, zlepšuje pružnosť tela, pohyblivosť kĺbov, detoxikuje organizmus, zvyšuje imunitu, vitalitu, omladzuje, skrášľuje a vylepšuje tvar postavy.

Túto prírodnú holistickú metódu vyvinula Brazílčanka Dinah Rodrigues, dnes už 92-ročná vitálna dáma, ktorá stále cestuje po svete, zdieľa rokmi zbierané znalosti, skúsenosti a výskum a je jedinou oprávnenou certifikujúcou školiteľkou hormonálnej jogovej terapie (HYT / hormone yoga therapy).

Čo bude kurz obsahovať?
❀ Najprv vyplníte individuálny dotazník o Vašom zdravotnom stave, aby lektorka vedela, na čo sa má zamerať.
❀ Krátko sa zoznámite s teóriou a históriou hormonálnej jogy a skúsenosti iných žien s touto technikou.
❀ Detailne si prejdete celú zostavu cvik po cviku.
❀ Vedene sa naučíte celú zostavu. Počas celého kurzu si zostavu si prejdete minimálne trikrát, čím sa ju naučíte tak, aby ste ju naďalej vedeli používať sami.
❀ Osvojíte si ďalšie dychové a antistresové cvičenia, ktoré budú Vašimi spoločníkmi a prostriedkami pre stíšenie sa a relaxáciu kedykoľvek a kdekoľvek.
❀ Budete si môcť vymeniť skúsenosti s ostatnými účastníčkami rôzneho veku, zblížiť sa a zdieľať radosti i starosti života žien 🙂

Po absolvovaní kurzu budete pripravené zostavu každodenne samostatne cvičiť z pohodlia domova. Odcvičenie celej zostavy Vám zaberie asi 30 minút. Počas kurzu obdržíte manuál vysvetľujúci celú zostavu, ktorý Vám ostane, a tak sa v prípade potreby môžete k inštrukciám kedykoľvek vrátiť.

Pre koho je kurz určený?
Hormonálna joga je prospešná pre všetky ženy bez ohľadu na vek, ktoré trápia:
• predmenštruačný syndróm
• bolestivé menštruácie
• polycystické vaječníky
• neplodnosť v dôsledku nízkej hladiny hormónov
• menopauza, návaly horúčavy
• urogenitálna suchosť, nízke libido
• hypofunkcia štítnej žľazy
• vypadávanie vlasov, krehké vlasy a nechty
• suchá pokožka a akné
• depresia a emočná nestabilita
• úzkosť
• osteoporóza
• hmotnostné výkyvy

Vo všeobecnosti je táto metóda vhodná pre ženy každého veku ako prevencia alebo ako riešenie už vzniknutých problémov spôsobených nízkou hladinou hormónov.

Je nutná skúsenosť s jogou?
Vôbec nie. Kurz môžete absolvovať bez akejkoľvek predošlej skúsenosti s jogou.

Kde sa môžem na kurz registrovať?
Registrovať sa môžete prostredníctvom emailovej adresy info@harmonystudio.sk alebo na čísle 0944 061 656, prípadne osobne priamo v Harmony studiu.

Čo si mám so sebou priniesť?
Pohodlné oblečenie, ktoré Vám umožňuje voľne sa hýbať. Môžete si tiež vziať vlastnú podložku na cvičenie (jogamatku). Ak žiadnu nevlastníte, nevadí, môžete si ju požičať priamo v Harmony studiu. Voda, čaj a malé občerstvenie bude k dispozícii. Počas oboch dní bude do harmonogramu zakomponovaná cca hodinová prestávka na obed.

V akom čase bude kurz prebiehať?
Kurz sa uskutoční v dňoch od 26. do 27.9.2020 nasledovne:
sobota (26.9.) od 10:30 do 18:00
nedeľa (27.9) od 10:30 do 14:00

Kto bude kurz viesť?
Kurz bude viesť Barbora Magerová, certifikovaná lektorka hormonálnej jogovej terapie (HJT), ktorá s Vami okrem iného bude zdieľať svoju vlastnú cestu k HJT a jej skúsenosti s ňou.

Cena: 100 €