Archive for Profile Category: Lektor

Marián Vataman

Marián Vataman

Cestovanie ma previedlo mnohými krajinami a životnými štýlmi. Celým životom ma sprevádza pohyb – tanec, akrobacia, cestovanie po svete a teraz aktívne joga.

V mojom srdci sa udomácnila meditácia a snaha o sprítomnenie v každodennom živote. Po čase som zistil, že telo sa dobre usadí a myseľ dobre pripraví na meditáciu po cvičení jogy. A tak sa k meditácii v mojom srdci udomácnila aj aktívna prax jogy.

Po rokoch naberania skúseností som sa nakoniec aj ja udomácnil – pod Tatrami.

Som absolventom kurzov inštruktora Zenyogy v Londýne a Power jogy v Yogo, kurzu učiteľa meditácie so Zenways a členom Londýnskej Zenovej Sanghy. Kontinuálne sa vzdelávam na workshopoch a pobytoch.

Môžete ma stretnúť na jogamatke na Power joge, Joge pre zdravý chrbát, na Joge pre seniorov, alebo na bolstri/zafu vankúši pri meditácii každú nedeľu večer.

Michal Modranský

Michal Modranský

Meditácii, cvičeniu a sebarozvoju sa venujem už od 16-tich rokov. V roku 2008 som mal „šťastie“ stretnúť veľmi zaujímavého učiteľa Tai-či a či-kongu z Čiech – Jana Pletánka. Veľmi rýchlo mi ukázal, že kvality učiteľa neurčuje, či je učiteľ z Číny alebo Indie. Pod jeho vedením sa učím dodnes. Pravidelne sa zúčastňujem víkendových seminárov a týždenných sústrední, čo zhodnocujem každodenným cvičením. Pretože bez vlastného úsilia sú vedomosti len vecou do vitrínky.

Okrem lektorovania Tai-či sa venujem terapiám Shiatsu a Shin Tai.

Peter Ľupták

Peter Ľupták

Na svojej jogovej ceste sa snažím stále napredovať a pravidelne navštevujem tréningy, workshopy a stretnutia s učiteľmi tradičnej školy jogy, akými sú Jaro Pávek, Manju Jois, Nancy Gilgoff alebo David Williams. Veľa inšpirácie a motivácie beriem aj od svojich žiakov. Na svojich hodinách jogy sa s Vami rád podelím o svoje skúsenosti a budem sa snažiť byť Vašim sprievodcom na ceste pri hľadaní pokoja, rovnováhy a prítomného okamžiku v našom uponáhľanom živote.

S jogou som sa prvýkrát stretol približne v roku 2010 v období, keď som cítil zásadnú potrebu urobiť niečo so svojim vtedajší spôsobom života. Joga a záujem o ďalšie východné filozofie začali postupne pozitívne meniť môj prístup k životu. Zásadný krok na mojej jogovej ceste nastal v roku 2016, keď som stretol môjho súčasného hlavného učiteľa Jara Páveka, ktorý ma zoznámil s veľmi tradičným a pôvodným jogovým systémom nazývaným aj Ashtanga. Od tej doby sa joge venujem veľmi intenzívne, a to nielen v rámci fyzického cvičenia ásan, ale snažím sa pochopiť celkovú filozofiu jogy a používať ju v našom zrýchlenom svete.

Teším sa na stretnutia s Vami 😊