Workshop Prana Vashya Vinyasas Erikom Goldschmidtom – 14.11.2020

Workshop Prana Vashya Vinyasas Erikom Goldschmidtom – 14.11.2020

Pozývame ťa na workshop Prana Vashya Vinyasa s Erikom Goldschmidtom

Prana Vashya Vinyasa je nový a dynamický štýl praxe ásan pochádzajúci z juhoindického mesta s bohatou jogovou tradíciou Mysore. Prana Vashya joga znamená “Joga na kontrolu životej sily”, tej sily o ktorú nás oberá stres, obavy, úzkosť ale aj plytký a nepravidelný dych.
Tento modernejší typ jogy má korene v stovky rokov starej tradícii Rádža jogy a fyzická prax je mierne inšpirovaná Ashtanga Vinyasou. Ak preferujete štýl cvičenia, ktoré je trošku viac v pohybe, Prana Vashyu si vychutnáte.
Štýl cvičenia ásan je vytvorený pre potreby súčasného človeka, žijúceho rýchlym, hektickým a stresujúcim spôsobom života. Prax ásan je plynulá – štýlom flow s dôrazom na rozvoj fyzickej sily a výrazným presahom do psychosomatiky. Prana Vashya vás totiž robí odolnejším voči stresu a učí vás konvertovať ho na stres pozitívny, taký, ktorý vás podporí a potiahne k ľahšiemu a efektívnejšiemu fungovaniu v ktorejkoľvek sfére života.
Na workshope sa naučíme základné princípy tohto cvičenia a zostavu cvikov, ktorá sa pravidelne opakuje, až kým sa v nej človek úplne nezdokonalí. Myslíme tým schopnosť, prejsť zostavou bez straty rytmického a prehĺbeného dychu, ktorý je pri tomto štýle neustále zdôrazňovaný a kľúčový.
Počas stretnutia tiež nazrieme za fyzické pozície a vysvetlíme si, akým spôsobom nám konkrétna pozícia pomáha byť viac vo svojom strede a nestratiť v hraničných situáciách svoju prítomnosť.
Ak sa neradi zdržiavate vo svojej komfortnej zóne a potrebujete z nej raz za čas vystúpiť, tento typ jogy je krásny nástroj, ako začať postupne posúvať svoje limity.

KEDY: sobota 14.november 2020 od 9:00 do 18:00
ČO VÁS ČAKÁ: Celodňový worksop je zostavený z dvoch praktických, dvoch teoretických blokov, jedného bloku pránajámy, kratších meditácii a relaxácie s hypnotickými vibráciami austrálskeho nástroja didgeridoo.
CENA: 65,-
KDE: Harmony studio, Poprad

ERIK GOLDSCHMIDT
V jogových ášramoch a na indických cestách doteraz prežil takmer rok a pol života. Pred pár mesiacmi sa predčasne vrátil z jednej takejto cesty a doniesol si so sebou aj štýl jogy Prana Vashya, ktorý tri mesiace študoval priamo s jeho autorom v juhoindickom meste Mysore. Bola to veľmi silná skúsenosť a rád sa o transformačný potenciál metódy podelí s každým, koho tento typ praxe oslovuje.

Foto: @dorotota.holub

AK SA CHCETE ZAREGISTROVAŤ NA TENTO KURZ

ZAŠLITE NÁM E-MAIL

Get Widget