Archive for Profile Category: Lektorka

Zuzana Čurná

Zuzana Čurná

" Byť šťastný znamená zvyknúť si na život vo vlastnej koži "

Áno naučiť sa žiť vo vlastnej koži, vo vlastnom tele. Zmeniť čo dokážeme zmeniť, prijať čo zmeniť nedokážeme.

Nájsť vnútornú rovnováhu, ozdraviť svoje telo a upokojiť myseľ. Pre mňa je joga jednou z ciest ako sa k tomu priblížiť. Naše telo je náš najlepší priateľ. Tak si užívajme túto cestu s našim najlepším priateľom.

S jogou som začínala v Harmony štúdiu a som vďačná, že po ukončení lektorskeho kurzu, môžem práve tu pokračovať aj ako inštruktor jogy. Teším sa na Vás na hodinách jogy.

Zuzka

Adriana

Adriana

Volám sa Adriana a rada hovorím, že jóga je balzamom pre telo i dušu zároveň. Po perfektne zostavenej hodine a uvoľňujúcej záverečnej meditácii sa jednoducho musíte cítiť ako vznášajúc sa na obláčiku. Plní pozitívnej energie a bez akejkoľvek známky stresu. Moje srdce si získala a najmä power yoga, ktorá spevňuje core=stred tela a posilňuje všetko ostatné svalstvo. Jógu praktizujem od roku 2015, začínala som v Brne, neskôr v bratislavských štúdiách a teraz doma pod Tatrami.

Nena Rothová

Nena Rothová

Joga je pre mňa balans, pokoj na duši, spomalenie v rýchlom tempe a zdravie.

A ak prídete na moju lekciu, sami zistíte, že joga je ešte omnoho viac :)

Joge sa venujem od roku 2014 a vďaka všetkým benefitom som jej verná dodnes. Prevediem vás lekciou kde sa pokúsim odovzdať vám moje skúsenosti a vytvoriť atmosféru v ktorej sa budete cítiť príjemne a vychutnávať si čas pre seba.

Verím, že na mojich lekciách nájdete balans, relax a vzájomne sa obohatíme. Moje lekcie budú zamerané na ozdravenie chrbtice, spevnenie tela a balans. Balans vám pravidelným praktizovaním pomôže aj v rôznych situáciach a rozhodnutiach v živote :)
Teším sa na vás a na spoločný "balans time"

Nena

Lenka Molecová Mihocká

Lenka Molecová Mihocká

Milovník životnej sínusoidy, sme šťastní keď sme hore, ale buďme vďačnejší za tie najhlbšie pády, lebo keď ich neokúsime, nikdy neoceníme tie mini-kroky, ktoré nás vynesú späť k rovnováhe. A tak začala aj moja cesta jogy. V čase psychického vyčerpania, extrémne oslabenej imunity a bolestí chrbtice som skúsila prvé hodiny jogy. Praktikovala som ďalej, telo sa stalo silnejším, získala som pozitívnejší pohľad na svet, a to je dôvod prečo som sa stala učiteľom jogy. Od roku 2008 môžem svoje skúsenosti a vedomosti posúvať aj Vám, moji drahí študenti.

Veronika Vataman

Veronika Vataman

Príroda je matkou mojej podstaty. Unity je podstatou môjho bytia. Joga je Unity.
V preklade joga alebo unity = jednota, súdržnosť, upustenie od vnímania – ja a moje telo, ja a tí ostatní; a transformácia na vnímanie fyzického a mentálneho bytia, sveta, vesmíru a všetkého, čo je v nich obsiahnuté v jednotnej forme. Tieto hodnoty ma sprevádzajú životom.
Cesta ma previedla rôznymi krajinami a praktikami. Najprv Tai Chi na Bermude, kde sa čisto spirituálny záujem spojil s fyzickou praxou a spoznávaním tela a jeho energii. Zapálila som sa pre čínsku medicínu, ktorú som chcela ísť študovať. Život ma však odvial inam a ja som s pokorou prijímala, čo ponúkal – kurz čchi-kung v Londýne, kurz maséra a potom do môjho života konečne vstúpila joga. Rokmi som dopĺňala prax kultivovania fyzického a mentálneho bytia a snažila sa ich vniesť do každodenného života. Kurz inštruktora jogy mi to umožnil. V Londýne ZenYoga Teachers Training, Wellbeing and Meditation Teachers Training a na Slovensku som ešte pridala certifikát inštruktora Power jogy.
Som aktívnym členom a dobrovoľníkom Londýnskej Zenovej Sanghy a kontinuálne sa vzdelávam na rôznych workshopoch a pobytoch doma na Slovensku aj v zahraničí.
O skúsenosti a prax sa s vami rada podelím na Joge pre zdraví chrbát, Zenyoge a pri pravidelnej nedeľnej meditácii. Tiež na utorkovej joge v Štrbe.
Každý posledný štvrtok v mesiaci cvičím ako dobrovoľník v Dome Seniorov v Tatranskej Štrbe. Ostatne, dobrovoľníctvo je nesmierne pozitívne naplňujúca aktivita. Hľadám ľudí, ktorí by so mnou raz za čas prišli seniorom spríjemniť chvíle masážou rúk a rozhovorom, počúvaním. Ak vás dobrovoľníctvo oslovuje, oslovte ma, prosím, najbližšie, keď sa stretneme 😊.
Teším sa na vás.

Veronika

Gabriela Dudová

Gabriela Dudová

Niekoľko rokov pracujem ako fyzioterapeutka s ľuďmi s problémami pohybového aparátu. Denne sa snažím pomáhať ľuďom s akútnymi či chronickými bolesťami chrbtice, či iných častí tela. Mojou doménou je však aj prevencia týchto stavov.

Cvičením by som Vám rada pomohla znížiť bolestivosť, prinavrátiť zdravie, zlepšiť flexibilitu tela, uvoľniť preťažené svaly, posilniť svalový korzet a v neposlednom rade zlepšiť Vašu kondíciu.

Vo svojom cvičení sa pokúsim využiť všetky svoje vedomosti a kombinovať jednotlivé rehabilitačné metodiky a prístupy v spojitosti s výhodami jogy.

Joga okrem iného ponúka pomoc aj pri psychosomatických problémoch, preto, ak trpíte bolesťami, ktoré nemajú klinický podklad, je toto cvičenie práve pre Vás. Joga totiž ovplyvňuje nielen telesnú, ale aj duševnú pohodu.

Rada budem Vašim spoločníkom na ceste k nej.

Gabriela

Jana Marušinová

Jana Marušinová

Vzťah s jogou som si začala prehlbovať po narodení druhej dcéry v roku 2016. Keďže som  potrebovala zrelaxovať a užívať si čas pre seba, práve joga mi učarovala svojou silou pohybu a pohodou mysle. Prináša mi vnútorný pokoj, ktorý sa snažím potom dať aj svojím veľmi energickým deťom. V roku 2018, keď som tretíkrát otehotnela, som začala viesť hodiny Gravid jogy. Bola to výborná skúsenosť, keďže som medzi dámy s bruškami pasovala. Spolu sme tak mali možnosť zisťovať, čím v ktorých štádiách tehotenstva ženské telo prechádza. Teraz sa  budeme stretávať na hodinách Power jogy a verím, že sa Vám pod mojim vedením podarí nájsť vnútorný pokoj, pohodu a zlepšovať si kondíciu.

Teším sa na Vás

Jana

Alexandra Hajdučková

Alexandra Hajdučková

Som typ človeka, ktorý veľmi neobsedí. Som hrdá východniarka a väčšinou ma stretnete s jedným špuntom zaveseným okolo nohy… Aaa to druhé, čo ma prenasleduje z čistej lásky, je môj muž. Začínam s mojimi „chlapcami“, lebo s jogou to má veľký súvis. Moje totálne a bezpodmienečné zapálenie pre jogu prišlo v čase, keď som bola na materskej. Pri štvormesačnom drobcovi som si uvedomila, že cez môj chrbát prechádza každý deň parný valec, že som sa pokazila v držaní tela a ani dlhoročné návyky z tancovania či bojového umenia ma od tejto katastrofy neuchránili. Tak som sa zbesilo pustila do cvičenia jogy a celé to odštartovala kurzom v akadémii IQ POHYB z Prahy, ktorý sa zameral na funkčné cvičenie podľa moderných poznatkov z oblasti jogy a fyzioterapie.  Keď práve neprebaľujem alebo nekŕmim, tak cvičím, objavujem moje pokojnejšie ja, idem cestou necestou. A čo je mojím cieľom? Cesta! Ak sa chcete na tú jogovú cestu vybrať spolu so mnou, hľadajte moju maličkosť na hodine Jogy pre začiatočníkov.

Budem sa na Vás tešiť

Alexandra

Joanna Gurnik

Joanna Gurnik

Frázy, že „už ako malá som vedela, že budem učiť jogu a pomáhať ľuďom“, znejú ako pekné klišé – ale je to naozaj tak. Ibaže keď som bola malá, mladá a i dospelá, tak v Poprade (kde som vyrastala) nebolo ešte zďaleka ani chýru ani slychu o nejakej joge, či nebodaj ájurvéde… Bola tu však knižnica – jedno z najúžasnejších miest každého mesta či mestečka – a v nej plno kníh, ktoré som hltala rad radom…a preto som už na strednej škole mala prečítané staré indické eposy Rámajana, Mahábhárata a plno kníh z kolónky „Filozofia“, „Ezoterika“ , „Liečiteľstvo“. Počas dospievania a štúdií na vysokej škole som objavila mnoho svojich vášní - od tanca, cez jogu až k aromaterapii a ajurvéde. Odcestovala som do Indie, kde som svoje znalosti a skúsenosti prehlbovala. Absolvovala som lektorský výcvik zameraný na Hatha a Ashtanga jogu. Po návrate z Indie som presťahovala naspäť domov, pod Tatry. Rozhodla som sa, že musím na svojich snoch pracovať tu, lebo cítim, že tu je moje miesto. V Harmony studiu vediem skupinové a individuálne lekcie jogy rôzneho druhu.

Barbora Borončová

Barbora Borončová

Som certifikovaná inštruktorka power jogy s niekoľkoročnou praxou. Cvičeniu sa venujem od 9-tich rokov a svoje skúsenosti a znalosti posúvam ďalej klientom, ktorí majú chuť sa hýbať a po zdravotnej stránke mať správne držanie tela.

  • 1
  • 2