ASHTANGA JOGA

ASHTANGA JOGA

Ashtanga joga patrí k najstarším systémom / školám jogy a vychádza z pôvodnej filozofie, kde základom praktikovania jogy je práca s dychom, mysľou a telom, pričom nám pomáha porozumieť a upriamiť pozornosť na seba samého. Tento systém jogy je založený na súlade dychu s pohybom pri striedaní pozícií v presne stanovenom slede. Aj keď ashtanga joga môže na prvý pohľad pôsobiť ako náročne fyzické cvičenie, ktoré sa venuje iba telu a jeho flexibilite, nie je to tak. Ásana (pozícia)  je len prostriedok k tomu, aby ste mohli precítiť hĺbku jogy. Vďaka vedomému dýchaniu údžají môžete precítiť silu dychu a zažiť stav, kedy sa utíši myseľ a Vy dokážete precítiť hlbší kontakt so sebou. V tomto systéme jogy sa precízne spája pohyb s dychom a aj vďaka tomu je praktizovanie ashtanga jogy vyslovenou meditáciou v pohybe.

Lekcie ashtanga jogy sú v Harmnony studiu formou otvorených lekcií (štvrtky o 19:55) a aj formou kurzu, na ktorý je potrebné sa vopred registrovať. Kurz štartuje 16. januára 2020, každý štvrtok o 18:30. Cena kurzu je 50 €.

Kurz vhodný pre úplných začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých, ktorí chcú prehĺbiť svoju prax jogy, vyskúšať ucelenejší prístup a pochopiť základné súvislosti a benefity jogy.