JOGA PRE DETI nový kurz od januára 2024

Kurz detskej jogy od januára 2024 o 10:30 ( vždy v sobotu o 10:30 )

V prípade záujmu nás kontaktujte na: 0944 061 656, info@harmonystudio.sk

Lekcie sú vhodné pre deti od 5 do 10 rokov. Aj u deti však platí, že vek je len číslo a každé dieťa je jedinečné 🙂. Takže ak má trošku viac alebo menej, a túži okúsiť jogu, má dvere otvorené.

Vedeli ste, že v mnohých krajinách sú hodiny jogy súčasťou výučby na školách? Je to ideálny pohyb pre všetky deti.

Táto lekcia je špeciálne prispôsobená schopnostiam detí. Nesie sa v priateľskej a hravej atmosfére. Deti si tu nájdu to, čo ich baví – tvorenie, hranie rozprávok, rôznorodé, na mieru vybrané pozície, ktoré sú inšpirované prírodou a zvieratkami. Detičky si vyskúšajú, aké to je byť horou, stromom, mačkou, motýľom, opicou, levom či kobrou. Vďaka tejto projekcii pôsobí joga kladne aj na ich predstavivosť. Na niektorých lekciách ich čaká aj kreslenie a spievanie.

Ako lekcia prebieha?

Na lekcii sa venujeme aj dychovým cvičeniam, vďaka ktorým sa deti učia správne dýchať a následne držať správne postavenie tela, a to nielen na hodinách jogy. Každá hodina je pestrá a všetky činnosti sú formou hry a zábavy. Deti čaká samozrejme aj oddych a relaxácia, ktorá je súčasťou každej hodiny. Relaxácia je vedená formou rozprávkového príbehu, rôznych afirmácií, hráme hry na ticho, deti sa učia počúvať tlkot svojho srdiečka, počúvať dych a načúvať sebe.

Vaše deti si jogu zamilujú, pretože na lekciách nie je priestor pre súperenie a súťaživosť. Nejde o víťazov ani porazených. Dôležité je príjemne si zacvičiť a nájsť cestičku k sebe.

Čím je detská joga prínosná?

Deti hýriace aktivitou joga upokojí a naučí ich koncentrovať sa. Tichším deťom zas pomôže vybudovať sebavedomie, prejaviť sa.

Cvičenie zlepšuje zdravie a zvyšuje stupeň fyzickej zdatnosti, celkovej flexibility, sily a rovnováhy. Udržuje kostru zdravú, silnú a pružnú,  Aj na týchto lekciách platí, že fyzické cvičenie je harmonické a vyvážené. Joga nie je len o strečingu ale aj o sile tela aj mysle. Ásanami (polohami tela) posilňujeme ochabnuté a naťahujeme skrátené časti tela. Jogové hry a dychové cvičenia sú účinnou terapiou pre hyperaktívne deti. Deti sa učia vnímať svoje telo a svoje emócie.

 Cvičenie jogy deťom pomáha:
  • Zlepšiť zdravotný stav so skoliózou
  • Pomocou jogových cvičení, relaxácie a dýchania sa podarí zlepšiť pamäť aj pozornosť
  • Upokojiť myseľ, odstrániť poruchy správania, neurózy a iné psychické poruchy
  • Zmierniť alergie a choroby močového mechúra
  • Odstrániť nesprávne držanie tela, problémy s chrbticou, problém plochých nôh, zlepšiť ohybnosť
  • Podporiť a rozvíjať aktivitu aj tvorivosť detí
  • Zvyšovať empatickú schopnosť detí, vzťah k umeniu
  • Zlepšiť študijné výsledky
  • Skvalitniť orientáciu v priestore.

Čo si so sebou priniesť na hodinu jogy?

Na jogu je ideálne ľahké oblečenie, ktoré nebráni v pohybe. Počas cvičenia je dôležité cítiť sa príjemne a pohodlne. Cvičí sa naboso, prípadne v ponožkách na jogamatke, ktorú deťom na lekciách samozrejme zapožičiame. V Harmony studiu máme tiež všetky pomôcky, ktoré pri cvičené používame. Bolstre, vankúše, loptičky na masáž chodidiel, pásy, deky a tiež je k dispozícii čistá voda a bylinkový čaj.

Cena za kurz: 55 € / 6 lekcií, jednorazový vstup 13 Eur

V prípade choroby dieťaťa ( potvrdenie od lekára ) je možné si nahradiť jednu lekciu kurzu.

Lekciou bude deti sprevádzať Júlia Suchá