JOGA PRE ZDRAVÝ CHRBÁT

JOGA PRE ZDRAVÝ CHRBÁT

Posilnenie, uvoľnenie, precítenie – to je dynamická rovnováha chrbtice, o ktorú sa na tejto hodine snažíme. Okrem chrbtice sa venujeme aj hlbokému stabilizačnému systému, ktorý má pri správnom držaní tela (a teda aj správnom postavení chrbtice) veľký význam. Joga nám pomôže uvedomiť si hlbšie a omnoho dôležitejšie svaly, ktoré je spočiatku ťažšie vnímať. Avšak pri pravidelnom praktizovaní a napojení sa na dych sa to naučíte.

Hodina obsahuje modifikovaný pozdrav slnku, poskytuje väčší priestor na precítenie cvikov v ľahu či v sede podložke a precízne sa venuje správnemu prevedeniu ásan (pozícií). Dbá na detaily, ktoré možno nie sú na prvý pohľad viditeľné, avšak pre dynamiku chrbtice hrajú dôležitú rolu. Pomôžeme svalom, ktoré sú permanentne zaťažované gravitáciou a sedavým zamestnaním.

Lekcia je vhodná aj pre ľudí po operácií chrbtice. O svojom zdravotnom stave je ale dôležité informovať lektora ešte pred začatím hodiny. AK ste po operácií, je tiež potrebné mať súhlas s cvičením od Vášho lekára.