Eva Jurčová

You are here: Home / Eva Jurčová

Eva Jurčová

Zakladateľka Harmony studia
Eva Jurčová

Aj napriek tomu (alebo možno práve preto 🙂 ), že som aktívny typ človeka, joga mi učarovala natoľko, že sa stala súčasťou môjho života. Do kontaktu s jogou som sa dostala v roku 2004. Keďže som v tom čase žila v Prahe, mala som mnoho možností, kam za jogou ísť. Venovala som sa Iyengar joge, Hatha joge, ale aj Kundalini joge. Navštevovala som šamanské semináre, rodinné konštelácie, spontánny tanec…  V roku 2007 som sa rozhodla začať kráčať po ceste štúdia lektora jogy. Na ceste plnej nových skúsenosti a otvorených ľudí ma zlákala Ashtanga joga a začala som sa jej intenzívnejšie venovať (resp. usilovala som sa o to, nakoľko som v tej dobe mala dve malé deti a každodenná prax, ktorá je pri Ashtange tak dôležitá, bola veľkou výzvou. Cvičila som veľmi skoro ráno a najmä na hodinách s Lenkou Kýrovou a Daliborom Štědronským). Neskôr som absolvovala workshop s Daliborom Štědronským, ktorý ma ešte hlbšie zasvätil do Ashtangy a odovzdal mnoho cenných rád. Za môjho učiteľa pokladám aj Jara Páveka, od ktorého som tiež mala možnosť veľa sa naučiť.  Venujem sa aj témam ako je vývojová kineziológia, jogová terapia a jemnejším štýlomom jogy. Cesta jogy (bez ohľadu na druh/štýl) ma naučila viac vnímať svoje telo, dych, pocity a emócie.

Joga mi tiež otvorila dvere do ďalších oblastí vedomého života a vzdelávania. Ajurvéda, čínska medicína, čchi kung, kineziológia, alternatívne možnosti liečenia, práca s intuíciou…  Z môjho pohľadu sú to všetko veľmi úzko poprepájané systémy, vďaka ktorým sa približujeme k naśej podstate a obnovujeme dôveru v samého seba.

Záujem o jogu, veci s ňou súvisiace a roky praxe sa vo mne pospájali a ja sa ich snažím ako celok odovzdávať na hodinách jogy.

Joga je pre mňa poslanie.
Eva